stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył, jak oczyścić żyły

Przedstawiamy stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył i inne naturalne metody

W dzisiejszym zabieganym świecie, w którym nasze zdrowie często staje się zaniedbanym aspektem życia, warto spojrzeć wstecz i odkryć starożytne metody, które mogą wspomóc nasze ciało w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia. Jednym z tych tradycyjnych podejść jest stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył, który koncentruje się na elastyczności naczyń krwionośnych, oczyszczeniu tętnic i utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. W tym artykule przyjrzymy się różnym tradycyjnym niemieckim metodom oczyszczania żył i ich potencjalnym korzyściom dla zdrowia. Odkryjemy również przepis na oczyszczenie tętnic, który możemy wypróbować w domowym zaciszu.

Korzyści dla zdrowia wynikające z oczyszczenia żył oraz tętnic

Tętnice i żyły w toku naszego życia tracą swoją sprężystość. Dzieje się tak, ponieważ znajduje się w nich coraz więcej złogów cholesterolu, który tworzy tzw. blaszki miażdżycowe i powoduje zwapnienia naczyń.

Jego wysoki poziom doprowadza do rozwoju miażdżycy i zamknięcia światła naczynia oraz tętnicy.

Efektem bywa wysokie ciśnienie krwi, a także niedokrwienie prowadzące bardzo często do zawału serca, udaru mózgu albo martwicy naczyń obwodowych wymagającej amputacji nogi.

Z tychże właśnie powodów powinniśmy pamiętać przede wszystkim o regularnych i naturalnych działaniach pozwalających oczyścić tętnice.

Dzięki temu dłużej utrzymamy elastyczność naczyń krwionośnych, prawidłowe krążenie krwi, właściwy poziom ciśnienia krwi i tym samym dobrą kondycję organizmu.

Jak zbadać żyły i tętnice?

Podstawowym badaniem jest morfologia krwi, sprawdzenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Warto także wykonać badanie dopplerowskie — tzw. przepływy — w tętnicach i żyłach.

Dobrym rozwiązaniem, może okazać się kapilaroskopia, która pozwoli na zróżnicowanie choroby wtórnej naczyń z chorobą pierwotną np. chorobą Raynauda.

Co oczyszcza żyły? Poznaj tradycyjny stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył

W internecie, a także w poradnikach zielarskich można znaleźć wiele sposobów na oczyszczenie tętnic i żył. Najbardziej skuteczny wydaje się jednak stary niemiecki przepis na leczniczą miksturę oczyszczającą.

Do przygotowania tego substratu niezbędne są następujące składniki:

 • 4 ząbki czosnku,
 • 1 mały kawałek imbiru — ok. 2 cm,
 • 2 litry wody,
 • 4 cytryny ze skórką.

Przed rozpoczęciem przygotowywania mikstury należy starannie umyć i pokroić w plasterki imbir oraz cytryny. Następnie dodać czosnek i wszystkie składniki umieścić w blenderze.

Po dokładnym rozdrobnieniu wrzucić całą masę do garnka, dolać wody i pozostawić na ogniu.

Pamiętajcie jednak, aby wyłączyć ogień przed zagotowaniem się mikstury. Przygotowywany lek ma się jedynie mocno podgrzać.

Jeżeli tak postąpimy, po ostygnięciu powinniśmy odcedzić syrop i przelać go do szklanych butelek, a następnie umieścić w lodówce.

Jak stosować przygotowaną niemiecką miksturę?

Przed każdym użyciem przygotowanego medykamentu należy silnie wstrząsnąć butelką, aby dobrze wymieszać syrop.

Specjaliści zalecają, aby terapię stosować na pusty żołądek, na godzinę lub dwie przed planowanym posiłkiem.

Bardzo ważne jest, aby syrop pić raz dziennie po pół szklanki przez 3 tygodnie, a następnie zrobić tygodniową przerwę.

Jeżeli okaże się, że leczenie nie przyniosło oczekiwanych efektów, cały proces można powtórzyć po 7 dniach.

Warzywa i zioła, które oczyszczają żyły i tętnice — niemiecka mądrość

Warzywa i owoce skutecznie oczyszczające tętnice i żyły to:

 • czosnek i warzywa pokrewne: szczypior, cebula i por;
 • warzywa kapustne: brukselka, kapusta i kalafior;
 • warzywa strączkowe: ciecierzyca, fasola, soja;
 • buraki;
 • pomidory i przetwory pomidorowe;
 • warzywa liściaste: jarmuż, szpinak, szparagi i rukola;
 • zioła: głóg, liść pokrzywy, melisa, koper, jemioła, gryka i dzika róża;
 • owoce: awokado, jabłka, owoc kaki.
stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył, zioła na żyły
Naturalne składniki są najlepsze na oczyszczenia żył. Wypróbuj zioła, owoce i warzywa.

Warzywna mikstura na oczyszczenie tętnic

Nie od dziś znane jest lecznicze działanie warzyw, dlatego warto wprowadzić je do codziennego menu, szczególnie w sytuacji, gdy zależy nam na oczyszczeniu tętnic i żył ze złogów cholesterolu.

Natka pietruszki posiada cenną dla zdrowia witaminę K i kwas foliowy. Oba składniki skutecznie obniżają poziom homocysteiny- związku chemicznego, którego obecność w organizmie zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu albo zawału serca.

Cytryna z kolei, dzięki zawartym witaminom C, E, A oraz witaminom z grupy B korzystnie wpłynie na elastyczność naczyń krwionośnych i ureguluje ciśnienie krwi. Ponadto usprawni działanie układu pokarmowego, pomoże oczyścić tętnice i naczynia krwionośne, ale tylko w odpowiednim połączeniu z innymi składnikami.

Soda oczyszczona skutecznie wspomaga pracę całego organizmu — nie tylko tętnic — i oczyszcza go ze szkodliwych związków oraz produktów przemiany materii.

Do sporządzenia mieszanki leczniczej potrzebne jest:

 • 5-6 cytryn,
 • 3 łyżeczki sody oczyszczonej,
 • 2 pęczki świeżej natki pietruszki,
 • 3 litry wody.

Jak przygotować syrop z warzyw?

Cytryny należy w całości wrzucić do garnka z roztworem sody — 1 łyżeczka na ok. 0,5 litra wody — i moczyć je przez godzinę. Zdaniem części naukowców moczenie przyczynia się do usuwania pestycydów. Następnie wylewamy wodę i nalewamy 3 litry świeżej wody, dodając 1 łyżeczkę oczyszczonej sody. Cytryny ze skórką kroimy na cienkie plastry.

W kolejnym etapie wrzucamy do garnka pokrojone cytryny i natkę pietruszki. Całość należy gotować przez 2 godziny na niewielkim ogniu, a następnie pozostawić na godzinę, by ostygło i stężało.

Po tym czasie ponownie miksturę stawiamy na niewielkim ogniu i gotujemy przez 3 godziny. W rezultacie tychże działań otrzymujemy 1,5 litra zdrowego i smacznego syropu, który powinniśmy spożywać codziennie przez dwa tygodnie.

Przetykanie żył a zabiegi medyczne — co wybrać na oczyszczenie żył?

Wybór terapii uzależniony jest od stanu zaawansowania choroby, dlatego każde planowane działanie należy skonsultować z lekarzem.

W ramach prewencji bądź w początkowej fazie choroby doskonałym rozwiązaniem będą naturalne mikstury oczyszczające naczynia i żyły.

Jeżeli choroba będzie bardziej zaawansowana niezbędne może okazać się „przepychanie żył”. Oczywiście chodzi tu o leczenie reperfuzyjne wykonywane na naczyniach tętniczych, a nie żylnych.

Przepychanie żył jest niezbędne w sytuacji, gdy naczynie na skutek miażdżycy zostało zwężone na tyle, że przepływ krwi przez nie został utrudniony.

Zabieg polega na wprowadzeniu cewnika do naczynia, którym specjalista dociera do miejsca, gdzie znajduje się zator. Za pomocą specjalistycznych narzędzi lekarz rozszerza naczynie i wprowadza stent — specjalną rurkę, której zadaniem jest utrzymanie właściwego przepływu krwi.

Terapia znalazła zastosowanie w leczeniu przede wszystkim osób po zawale serca. Zabiegi wykonuje się również w przypadku zwężenia tętnic narządów, tętnic szyjnych oraz kończyn dolnych i górnych.

Przekonaj się, jak można pomóc swoim żyłom w sanatorium Augustów

Sprawdź turnus Rehabilitacja żylaków i obrzęków

Podsumowanie

Tradycyjne niemieckie metody oczyszczania żył mogą stanowić cenny wkład w nasze dążenie do zdrowego stylu życia. Dzięki prostym składnikom, takim jak cytryna, imbir, czy czosnek, oraz łatwo dostępnym składnikom kuchni, jak natka pietruszki czy witamina C, możemy wesprzeć zdrowie naszych naczyń krwionośnych i zmniejszyć ryzyko rozwoju miażdżycy. Cenne jest również to, że wiele z tych metod można wypróbować w domu, co daje nam elastyczność i kontrolę nad całością procesu. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i uwagi, aby odkryć te tradycyjne niemieckie sposoby na oczyszczenie żył i wprowadzić je w nasze codzienne nawyki, aby cieszyć się długotrwałymi korzyściami dla zdrowia. Pamiętajmy jednak, że zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii i dostosować te metody do naszych indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *