pobyt w sanatorium

Sanatorium dla seniora bez skierowania i bez kolejek! 7 dniowe turnusy rehabilitacyjne w sanatorium

Pobyt w sanatorium to doskonały sposób na uzupełnienie leczenia szpitalnego i zadbanie o swój stan zdrowia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób starszych. Bardzo często są to bowiem osoby schorowane – mające m.in. dysfunkcje układu krążenia, chorobę zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa a także dolegliwości bólowe mięśni. Jeżeli jednak schorzenia te występują w połączeniu wręcz niezbędne jest skorzystanie ze specjalistycznych zabiegów leczniczych oferowanych przez sanatoria.

Niestety na pobyt refundowany przez NFZ w niektórych województwach kuracjusze czekają ponad dwa lata. Jest jednak rozwiązanie, jakie? Sanatorium dla seniora bez skierowania!

Sanatorium dla seniora bez skierowania – w świetnym miejscu!

Nie wiecie, gdzie wykupić rodzicom albo babci i dziadkowi rehabilitację? A może interesują was wczasy dla seniora połączone z zadbaniem o ich zdrowie? Dobrym pomysłem może okazać się pobyt w Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów. Ośrodek znajduje się na Podlasiu i oddalony jest zaledwie 275 km. od Warszawy – nie spędzicie więc dużo czasu w podróży. Co myślicie o tej propozycji?

Uzdrowisko leży nad jeziorem Necko i otacza je z trzech stron przepiękna Puszcza Augustowska. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się także Dolina Rospudy – zwana “Zielonymi Płucami Polski”. Znajdziecie tu przepiękne szlaki turystyczne, zarówno wodne jak i lądowe np. Green Velo, Kanał Augustowski, czy rzekę Rospudę.

spływ rospudą
Spływ Rospudą i Kanałem Augustowskim.

Jak wybrać sanatorium dla osób starszych?

Pobyty sanatoryjne powinno dobierać się indywidualnie do schorzeń i potrzeb pacjenta. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób starszych, ponieważ często występuje u nich kilka schorzeń jednocześnie. W takich sytuacjach łatwo przyczynić się do pogorszenia choroby współistniejącej. Inne miejsce i sposób leczenia dedykowany jest bowiem osobom po zawale serca, z chorobami układu krążenia, a inny z chorobą zwyrodnieniową stawów, czy po mastektomii. Nie wiecie, które uzdrowisko w Polsce będzie odpowiednie? Może Uzdrowisko Augustów, Uzdrowisko Świeradów, Uzdrowisko Polanica, a może sanatorium dla seniora bez skierowania nad morzem? Zapytajcie lekarza!

Wykupując voucher dla osoby starszej należy uzyskać informacje, czy kurort jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością – będzie to duże ułatwienie i wygoda dla babci i dziadka. Warto także dowiedzieć się czy rodzice otrzymają odpowiednią, opiekę lekarską i opiekę pielęgniarską. Istotne jest też – szczególnie dla seniorów – aby nie musieli wychodzić pomiędzy zabiegami z pomieszczenia na dwór.

Zabiegi lecznicze i kuracje to jednak nie wszystko. Podczas pobytu pacjenci i goście powinni mieć możliwość spędzenia czasu wolnego wśród innych osób przebywających w sanatorium. Przeczytajcie więc informacje zawarte na stronie internetowej ośrodka. Zobaczycie, czy w ofercie znajduje się np. arteterapia, muzykoterapia, albo zajęcia decoupage.

Sanatoria w Polsce pobyt prywatny – 7 dniowe turnusy rehabilitacyjne też mogą być skuteczne!

Jesteś zapewne ciekawy jaka jest cena turnusu rehabilitacyjnego, albo kilkudniowego pobytu w uzdrowiskach? Jest różna i uzależniona m.in. od standardu ośrodka, leczonych schorzeń oraz położenia. Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów prowadzi 7 dniowe turnusy rehabilitacyjne, ale możecie także zaplanować też pobyt rodziców indywidualny. Wówczas koszty będą dostosowane do twoich możliwości. Myślę jednak, że cena nie jest najważniejsza, gdy chodzi o zdrowie. Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne promocje!

Ogólnopolska Karta Seniora – jak ją uzyskać?

Każda osoba, która ukończyła 60 rok życia może wyrobić sobie Ogólnopolską Kartę Seniora. Organizatorem programu “Ogólnopolska Karta Seniora” jest Stowarzyszenie MANKO, wydawca magazynu ” Głos Seniora”. Co uzyskacie ? Jeżeli oczywiście placówka w której przebywacie jest partnerem – tak jak Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów – otrzymacie wszelkie rabaty wynikające z posiadania tejże karty.

Administratorem państwa danych osobowych będzie w tej sytuacji Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów, gdzie w bardzo dokładnie przestrzegane są przepisy RODO.

Jakie zniżki otrzymają seniorzy?

Seniorzy przede wszystkim otrzymają zniżki na zabiegi lecznicze i porady lekarskie oraz na turnusy rehabilitacyjne. Na co jeszcze? Pobyty turystyczne w uzdrowiskach, noclegi, wizyty u fryzjera i kosmetologa, a wizyty w restauracjach i kawiarniach.

Dodatkowo otrzymacie bonusy na różne wydarzenia kulturalne – koncerty, spotkania autorskie – oraz wstęp do muzeów i teatru. Czy już posiadacie Ogólnopolską Kartę Seniora? Warto się o nią postarać.

Wygodnie i luksusowo – czyli zakwaterowanie w sanatorium

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów jest ośrodkiem świadczącym usługi o wysokim standardzie. Przyjeżdżając do uzdrowiska – niezależnie, jaki rodzaj pobytu wybierzecie – otrzymacie leczenie i zakwaterowanie dostosowane do waszych potrzeb i wymagań. Pokoje w których zamieszkacie są przestronne, wyposażone w klimatyzację, wygodne i praktyczne meble. Okna skierowane są z jednej strony budynku na jezioro Necko, a z drugiej na las.

Na terenie całego uzdrowiska dostępne jest Wi-Fi. Możecie ze spokojem utrzymywać kontakt z najbliższymi np. poprzez media społecznościowe. Sanatorium jest w pełni przygotowane na przyjęcie osób z niepełnosprawnością oraz seniorów. Posiada szerokie korytarze, przestronne pokoje, dostosowaną windę i parking przy drzwiach wejściowych. Ponadto w każdej sprawie dotyczącej pobytu możecie liczyć na wsparcie i pomoc pracowników.

Wyżywienie zdrowe nie tylko dla seniora

W Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów codziennie otrzymacie zdrowe, smaczne i świeże śniadania oraz obiadokolacje. Będziecie mogli spróbować też Podlaskich potraw i napojów regionalnych. Jakich? Sękacza, babki ziemniaczanej, kartaczy oraz kindziuka. Wśród napojów warto wymienić szczołok, podpiwek, kwas chlebowy, a także wody naturalne – Krynkę i Augustowiankę. Osoby wymagające szczególnej diety – np. ze względu na cukrzycę albo dnę moczanową – podczas pobytu otrzymają menu odpowiednio dobrane do schorzenia.

Pobyty lecznicze dla seniorów – co znajduje się w pakiecie?

Uzdrowisko z siedzibą w Augustowie prowadzi turnusy rehabilitacyjne m.in. dla osób starszych. Pakiety obejmują przede wszystkim konsultację lekarską, dietetyczną, fizjoterapeutyczną oraz całodobową opiekę pielęgniarską. Poza tym pacjenci mogą skorzystać z basenu, siłowni, sali gimnastycznej oraz strefy SPA. Każdy z gości – ale szczególnie seniorzy – mogą pójść na spacer wśród bezpiecznych alejek i szlaków turystycznych wokół uzdrowiska.

Kinezyterapia – sposób na zdrowie dla seniora

Ruch to zdrowie – wie o tym każdy z nas – dlatego pobyty obejmują kinezyterapię. Jeżeli dokuczają wam nerwobóle, bóle stawów i kręgosłupa skuteczne w rehabilitacji będą na pewno ćwiczenia na sali gimnastycznej i w basenie. Specjaliści zalecą m.in. ćwiczenia bierne – wykonywane przy pomocy fizjoterapeuty – i ćwiczenia czynne – wykonywane przez chorego samodzielnie. W powrocie do sprawności pomogą również ćwiczenia z wykorzystaniem urządzeń takich jak: UGUL, bieżnia, rower rehabilitacyjny, atlas do ćwiczeń, czy piłki i taśmy do rozciągania.

sanatorium dla seniora bez skierowania
Sanatorium dla seniora bez skierowania.

Fizykoterapia, balneologia i masaże – na co pomogą?

Podczas turnusów rehabilitacyjnych pacjenci mają dostęp do zabiegów fizykoterapeutycznych. Korzystnie na ich stan zdrowia wpłynie m.in. terapia prądami Traberta, prądami Kotza, tonoliza, czy diadynamik. Osoby, których dotyczy problem nietrzymania moczu – zazwyczaj są to seniorzy – mogą poddać się leczeniu urządzeniem MagnetoSTYM.

W uzdrowisku warto skorzystać także z zabiegów balneologicznych. Szczególnie wskazane dla seniorów są inhalacje. Po za tym okłady z borowiny oraz kąpiel w zawiesinie borowinowej, suche kąpiele kwasowęglowe CO2 .Skuteczne dla zdrowia i przyjemne będą również masaże – Aquavibron, pneumatyczny BOA, pneumatronem oraz klasyczny.

Strefa SPA & Wellness – to miejsce na luksusową terapię

Niezależnie od wieku, każdy z nas chce wyglądać zdrowo, młodo i atrakcyjnie warto zatem skorzystać z oferty zabiegów dostępnych w strefie SPA & Wellness. W pakiecie znajdziecie zarówno zabiegi poprawiające zdrowie, wygląd, jak i relaksujące. Osoby przebywające na terapii mogą pójść do sauny – parowej, infrared albo ganbanyoku.

Pakiety obejmują także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy na terapię Venus Legacy TM. Skuteczne dla naszego ciała będą również zabiegi, takie jak np. Rytuał Egzotyczny Kokos, Lipofit, czy masaż wellness. Wśród zabiegów przeznaczonych szczególnie dla seniorów znajduje się Mezoterapia bezigłowa, zabieg Men Recovery, Correctiv i Power Oxygen.

Aktywne spędzanie czasu – propozycje dla seniorów

Kilka dni, które spędzacie w sanatorium nie muszą być dla was nudne. Po terapii jest wiele czasu wolnego, więc możecie go przeznaczyć na aktywność i wypoczynek. To także wyjdzie seniorom na zdrowie. Co możecie robić? Dobrowolne zajęcia to np. spływ kajakiem po Kanale Augustowskim, rzece Czarna Hańcza albo Rospuda.

Dobrym pomysłem może okazać się również wycieczka rowerowa szlakiem Gren Velo – ekologiczną autostradą – albo spacer z kijkami nordic walking. Wieczorem każdy z gości może spróbować swoich sił na parkiecie podczas cyklicznie organizowanych dancingów. Jeżeli jednak nie czujecie się na siłach równie miło będzie na spotkaniu z innymi seniorami w “Cafe & Bar Nad Jeziorem” albo “Pijalni Ziół i Herbat”.

Zwiedzanie Augustowa z przewodnikiem

Wybieracie się państwo na zwiedzanie miasta? Możecie więc poprosić wykwalifikowanego przewodnika, aby towarzyszył wam w wycieczkach. Do zwiedzania jest m.in. Muzeum Kanału Augustowskiego, Kanał Augustowski oraz Rynek Zygmunta Augusta. Ponadto piękna Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa i Kościół Matki Bożej Częstochowskiej. Warto także zatrzymać się w restauracji “Albatros” rozsławionej dzięki piosence Janusza Laskowskiego “Beata z Albatrosa”.

Sanatorium Augustów zaprasza.

Turnusy rehabilitacyjne – oferta ośrodka

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów posiada różne oferty lecznicze. Przede wszystkim realizuje jednak – przy współpracy specjalistów z UM w Białymstoku – projekt diagnostyki i leczenia choroby Raynauda. Ośrodek oczywiście, jak inne uzdrowiska dba o zdrowie pozostałych kuracjuszy. Dlatego oferuje również pakiety leczenia układu narządu ruchu, krążenia i oddechowego. W ośrodku możecie poprawić sprawność organizmu zaburzoną w wyniku choroby nowotworowej, albo po prostu wypocząć.

Dostęp do rehabilitacji refundowanej przez nfz jest bardzo ograniczony i utrudniony. Dlatego w celu korzystania z regularnej rehabilitacji warto sprawdzić, czy są wolne miejsca w sanatorium prywatnie. Tylko takie rozwiązanie pozwoli seniorom szybciej wrócić do sprawności. Regularne pobyty lecznicze korzystnie wpłyną na nadciśnienie, są także doskonałym sposobem na relaks i wypoczynek. Zapraszamy więc na 7 dniowe turnusy rehabilitacyjne do Uzdrowiska Augustów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *