Jak super indukcyjna stymulacja rewolucjonizuje fizjoterapię: Korzyści i zastosowania
W świecie fizjoterapii pojawiają się nowe, innowacyjne metody leczenia, które rewolucjonizują podejście do terapii i rehabilitacji pacjentów. Jedną z takich nowatorskich technologii jest super indukcyjna stymulacja.
Dzięki wykorzystaniu pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności, ta metoda oferuje głębokie przenikanie bodźca do tkanek, co przekłada się na skuteczność w leczeniu różnorodnych schorzeń.
Od przyspieszenia gojenia urazów, poprzez mobilizację stawów, aż po terapie skierowane na schorzenia takie jak reumatoidalne zapalenie stawów czy zespół cieśni nadgarstka – możliwości zastosowania tej technologii wydają się nieograniczone.
W dobie pandemii SARS-CoV2, gdy wielu pacjentów doświadczało powikłań po przebytym zakażeniu, super indukcyjna stymulacja stała się nieocenionym narzędziem w procesie ich rehabilitacji.
Czym jest i jak działa terapia sis?
Sis to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności oraz niskiej częstotliwości.
Wytwarzane pole magnetyczne w zależności od zastosowanej częstotliwości wywiera bardzo korzystny wpływ na okolice poddawane leczeniu.
Zabieg polega na przyłożeniu głowicy aparatu sis do skóry pacjenta, która emituje pole magnetyczne działające nawet do 10 cm. w głąb tkanki. Jeden seans leczniczy trwa od 6-13 minut.
Leczenie powoduje przyspieszenie metabolizmu tkanek i reakcję tkanki mięśniowej- następuje stymulacja mięśni oraz innych tkanek.
Silne pole przyczynia się do uzyskania pożądanego skurczu mięśni otaczających staw wywołując tym samym mobilizację stawów. Leczenie jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta.
Specjaliści zalecają, aby leczenie składało się z serii 5-10 zabiegów na jedną okolicę i było wykonywane 2-3 razy w tygodniu.
Jakie schorzenia można leczyć przy pomocy sis?
Terapia sis pomoże, gdy dokucza nam przepuklina krążka międzykręgowego oraz inne schorzenia kręgosłupa np. choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, czy po doznanym urazie kręgosłupa.
Leczenie jest skuteczne także w sytuacji, gdy niezbędna jest regeneracja nerwu po jego uszkodzeniu – np. gdy występują schorzenia przebiegające z uciskiem albo naderwaniem nerwu.
Sis korzystnie wpłynie także na przyspieszenie gojenia urazów – złamań, stłuczeń, skręceń – w stawach łokciowych, kolanowych oraz biodrowych. Sprawdzi się też w leczeniu schorzeń reumatycznych oraz zwyrodnieniu stawów.
Pole elektromagnetyczne posiadające wysoką intensywność przyczyni się również do poprawy funkcji mięśni oddechowych.
Leczenie wykorzystuje się też, gdy konieczna jest stymulacja mięśni, gdy występują choroby przewlekłe układu mięśniowego takie jak np.: dystrofia mięśniowa Beckera, miopatie czy miastenia.
Indukcyjna stymulacja umożliwia uzyskanie pożądanego skurczu mięśni, dlatego stosowana jest jako profilaktyka zaników mięśniowych.
Ze względu na silną reakcję tkanki mięśniowej skutecznie spowalnia proces rozwoju wielu chorób nerwowo-mięśniowych.
Super indukcyjna stymulacja – korzyści z zastosowania terapii
Super indukcyjna terapia pozwala leczyć schorzenia ostre jak i przewlekłe. Terapia przyczynia się do usprawnienia procesów regeneracji tkanek – np. gdy chorujemy na zespół cieśni nadgarstka albo zapalenie rozcięgna podeszwowego.
Sis przyspiesza gojenie pourazowe – także gojenie złamań na wczesnym etapie jak i tych zrośniętych.
Niezaprzeczalnym atutem tejże terapii jest także fakt, że przyspiesza gojenie złamań – również tych częstych w przebiegu osteoporozy.
Sis w terapii po zakażeniu SARS-CoV2
Ostra, jak i przewlekła niewydolność oddechowa występująca u pacjentów z SARS-CoV2 to dysfunkcja zagrażająca życiu człowieka.
Podczas trwającej pandemii wiele osób w trakcie choroby i po zakończeniu jej fazy ostrej skarżyło się na problemy z oddychaniem.
Skutecznym sposobem na złagodzenie tychże dolegliwości okazało się pole elektromagnetyczne mające wysoką intensywność – sis.
Powtarzalne skurcze mięśni otaczających klatkę piersiową przyczyniły się do poprawy wentylacji płuc, poprawy drożności dróg oddechowych a także lepszego krążenia krwi i limfy.
Zastosowane leczenie zredukowało także szczątkowe stany zapalne w płucach oraz komórkach różnych tkanek.
Przeciwwskazania i bezpieczeństwo terapii
Mimo iż terapia przynosi rewelacyjne efekty w leczeniu wielu schorzeń nie wszyscy mogą z niej korzystać.
Wśród schorzeń, które są przeciwwskazaniem do zastosowania tej innowacyjnej technologii znajdują się:
Choroby nowotworowe
Epilepsja
Ciąża
Rozrusznik serca
Gorączka
Implanty elektroniczne i metalowe
Niezakończony wzrost kostny
Choroby układu krążenia i serca
Terapia nie wymaga specjalistycznego przygotowania, należy jednak pamiętać, aby poinformować terapeutę o swoim stanie zdrowia.
Jeżeli chorujecie i nie jesteście pewni, czy wasza dysfunkcja jest przeciwwskazaniem do leczenia skonsultujcie się z lekarzem.
Podsumowanie
W erze nowoczesnej medycyny i fizjoterapii, super indukcyjna stymulacja zyskuje na znaczeniu jako jedno z kluczowych narzędzi w walce z różnorodnymi schorzeniami i dolegliwościami.
Dzięki wykorzystaniu pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności, możliwe jest osiągnięcie głębokich warstw tkanek, co przekłada się na skuteczność terapii.
Warto podkreślić, że ta innowacyjna technologia nie tylko przyspiesza procesy regeneracji tkanek, ale także staje się nieocenionym wsparciem w leczeniu schorzeń takich jak rzs czy zespół cieśni nadgarstka.
W obliczu wyzwań zdrowotnych naszych czasów, takich jak pandemia SARS-CoV2, super indukcyjna stymulacja oferuje nowe perspektywy i nadzieję dla wielu pacjentów na powrót do pełnej sprawności i poprawę jakości życia.