Na zdjęciu widoczna jest kobieta poddawana zabiegowi masażu twarzy. Kobieta leży z zamkniętymi oczami na białym ręczniku. Jej twarz wygląda na zrelaksowaną. Masażysta wykonuje masaż, używając obu rąk - jedna ręka spoczywa na czole kobiety, a druga delikatnie trzyma jej podbródek. Tło jest rozmyte, co sprawia, że cała uwaga skupia się na twarzy kobiety i dłoniach masażysty. Cała scena emanuje spokojem i relaksem, charakterystycznym dla zabiegów spa i masaży relaksacyjnych.

Wyjaśniamy, co to jest masaż Kobido

Z kultury japońskiej wywodzi się wiele rodzajów masażu, które mają uspokajać, leczyć i odprężać ciało oraz umysł. Jednym z nich jest masaż Kobido, czyli intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu. Jego celem jest poprawa kondycji i wyglądu skóry, a także głębokie odprężenie całego organizmu. Na czym dokładnie polega masaż Kobido i dlaczego warto z niego skorzystać?

Co to jest masaż Kobido?

Masaż kobido to starożytna technika masażu twarzy, szyi i dekoltu, która wywodzi się z Japonii. Kobido oznacza “stary sposób na piękno”, co precyzyjnie odzwierciedla działanie masażu. W trakcie zabiegu masażystka – przy pomocy dłoni i palców – wykonuje rytmiczne i intensywne ruchy, by zadziałać na głęboko położone warstwy skóry oraz mięśnie twarzy i szyi. W masażu Kobido wykorzystuje się m.in. ugniatanie, uciskanie i wibracje, by skutecznie pobudzić mikrokrążenie skóry i przywrócić jej młodzieńczy wygląd.

Masaż Kobido – efekty

Już po pierwszej sesji masażu można zauważyć jego pozytywny wpływ na organizm. Największe zalety masażu Kobido to:

  • poprawa kondycji skóry

Dzięki stymulacji warstw skóry, masaż Kobido poprawia jej elastyczność, jędrność oraz nawilżenie. Regularne sesje masażu mogą przyczynić się także do spłycenia zmarszczek oraz wygładzenia skóry. Efektem masażu jest zwiększona produkcja elastyny oraz kolagenu – substancje te poprawiają ogólny wygląd skóry, jej jędrność oraz sprężystość.

  • głębokie odprężenie

Podczas masażu Kobido pacjenci mogą poczuć odprężenie ciała i zrelaksować swój umysł. Zabieg oraz odpowiednia atmosfera w salonie masażu mogą mieć działanie terapeutyczne i uspokajające. Mięśnie całej twarzy oraz szyi stają się mniej napięte, a to często zmniejsza intensywność i częstotliwość występowania nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bóle szczęki czy stawu skroniowo-żuchwowego. Również poziom stresu w organizmie zostaje zredukowany, co ma pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie i psychikę osoby masowanej.

  • lifting twarzy

Masaż Kobido określany jest przez niektórych jako “niechirurgiczny lifting twarzy”. Faktycznie, masaż może pozytywnie wpłynąć na ogólny wygląd twarzy i jej kontury. Zarówno skóra, jak i cała twarz prezentuje się młodziej. Jest to skutek stymulacji mięśni twarzy, które stają się bardziej naprężone i nie wyglądają na zwiotczałe.

  • poprawa mikrokrążenia

Kolejnym pozytywnym efektem masażu Kobido jest stymulowanie krążenia krwi i limfy w skórze. Komórki skóry są dzięki temu bardziej dotlenione, odżywione, a to z kolei pobudza tkanki do procesów regeneracyjnych i detoksykacji. Limfa i krew zalegające np. w okolicach żuchwy lub wokół oczu mogą swobodnie odpłynąć, a twarz przestaje wyglądać na opuchniętą i nabrzmiałą. 

Umów się na masaż Kobido w Body Evolution Jaworzno!

Chcesz na własnej skórze odczuć korzyści, jakie niesie ze sobą masaż Kobido? Skorzystaj z oferty studio modelowania sylwetki Body Evolution w Jaworznie. Z pomocą doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej i masażystów zadbasz o piękny, zdrowy wygląd swojej skóry, a przy okazji zrelaksujesz się w eleganckiej atmosferze. Pracownicy salonu udzielą Ci szczegółowych informacji na temat korzyści z zabiegu i polecanej liczby sesji, cen masażu oraz ewentualnych przeciwwskazań.

Podsumowanie

Masaż Kobido to wyjątkowa technika masażu twarzy, szyi i dekoltu, dzięki której zauważysz różnicę w wyglądzie swojej twarzy oraz poprawisz samopoczucie. Efektem masażu jest m.in. większa elastyczność skóry, poprawa jej nawilżenia i promienny, młodzieńczy wygląd. Wiele osób podczas zabiegu czuje głębokie odprężenie i relaks całego ciała oraz psychiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *