Klinika sanatoryjna Kujalnik

Turnusy Rehabilitacyjne Odessa

Ośrodek sanatoryjno-kliniczny Kujalnik jest położony nad brzegiem limanu Kujalnik, 10 km od centrum Odessy i 3 km od Morza Czarnego. Jest on jednym z pierwszych sanatoriów na świecie, w których zaczęto stosować terapię błotną i solankową. W roku 2018r. Kujalnik świętował 185 lat swojego istnienia.
Na terenie kompleksu znajdują się między innymi kryty basen z naturalną solanką i błotem, 2 kliniki zabiegowe, ujęcie wody mineralnej Miłosierny Samarytanin. W klinice nad zdrowiem pacjentów czuwa 27 lekarzy specjalistów, 67 fizjoterapeutów i rehabilitantów, 14 specjalistów od masażu leczniczego oraz 4 psychologów.

Cały pobyt został zaplanowany w ten sposób aby zabiegi komplementarne uzupełniały się z zabiegami solankowo-błotnymi i wspomagały proces leczenia oraz procesy przywrócenia prawidłowego krążenia krwi i limfy, pozbycia się z organizmu złogów i substancji toksycznych, przywrócenia jędrności skóry ,wygładzenia zmarszczek, redukcji „brzucha”, utraty wagi itp.

Kuracja błotno-solankowa w klinice sanatoryjnej Kujalnik i zabiegi uzupełniające gwarantują:

– poprawę działania podstawowych funkcji organizmu,
– utratę zbędnych kilogramów i regenerację skóry,
– wzmocnienie naturalnych procesów ochronnych stymulujących obronę przed infekcjami wywołanymi przez wirusy i bakterie

Opieka medyczna w trakcie turnusu

W czasie pobytu przejdziecie Państwo konsultacje medyczne z lekarzami specjalistami, którzy zalecą odpowiednie procedury. Każdego dnia w hotelu w godzinach popołudniowych odwiedzi Państwa lekarz z kliniki w celu sprawdzenia Państwa postępów w procesie leczenia.

Przyszłość po kuracji

W czasie pobytu będziecie Państwo mogli zakupić produkty wytwarzane w laboratorium kliniki służące do dalszej kuracji. Otrzymacie także instrukcję w języku polskim jak je skutecznie stosować.

Do kwalifikacji do zabiegów wymagane są następujące dokumenty medyczne:

– USG jamy brzusznej
– EKG
– podstawowe wyniki badań laboratoryjnych
– wynik na nosicielstwo żółtaczki, ewentualnie zaświadczenie o przebytych szczepieniach przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby
– konsultacje (kardiolog, ginekolog, urolog itp. -w zależności od schorzenia) dotyczące braku przeciwwskazań do leczenia balneologicznego

Nie zaleca się wyjazdu do Kujalnika osobom z zaawansowanymi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego.
Ostateczną decyzję o kwalifikacji do leczenia sanatoryjnego i rodzaju zabiegów podejmuje lekarz specjalista sanatorium.